Ładowanie

Praca w Niemczech może się wydawać idealnym rozwiązaniem. Jednakże zarówno przygotowania do podróży, jak i sam wyjazd mogą być dość trudne.

Jeżeli wybieramy się po raz pierwszy do pracy za granicę, z pewnością mamy w głowie wiele różnych pytań oraz wątpliwości.

[expand title=”Zobacz więcej” trigclass=”arrowright” trigpos=”below” swaptitle=”Zobacz mniej”]
Jakie dokumenty powinniśmy zabrać ze sobą przed podróżą do Niemiec?
Powinniśmy zabrać ze sobą takie dokumenty jak:

– dokument tożsamości ze swoim zdjęciem – czyli dowód bądź też paszport. Należy przed wyjazdem sprawdzić, czy dokument nie stracił ważności, ponieważ brak ważnego dowodu osobistego może nam uniemożliwić podróż.

– uprawnienia, które potwierdzają nasze kwalifikacje – jeśli nasza praca w Niemczech będzie wymagała specjalnych uprawnień, to pracodawca z pewnością będzie wymagał dokumentów, które potwierdzają te kwalifikacje, jeszcze przed rozpoczęciem wypełniania obowiązków.

– w przypadku, kiedy mieszkaliśmy wcześniej w Niemczech, należy zabrać ze sobą potwierdzenie wcześniejszego meldunku, a także niemiecki numer identyfikacji podatkowej.

– akt ślubu, a także akty urodzenia dzieci, gdyż będą one konieczne podczas meldunku, jeżeli chcemy zyskać korzystniejszą klasę podatkową.

– jeżeli planujemy poruszać się samochodem, należy koniecznie pamiętać o prawie jazdy, a także dowodzie rejestracyjnym, tudzież aktualnym przeglądzie samochodu. Trzeba jeszcze pamiętać o naklejce ekologicznej, jeżeli w mieście, do którego się wybieramy jest ona wymagana.
Co trzeba wiedzieć, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem do Niemiec
Niemcy to kraj, który może się pochwalić świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową. W ciągu zaledwie paru godzin mamy możliwość przejechania całego kraju praktycznie w każdym kierunku. Co ważne, większość dróg w Niemczech stanowią autostrady, które są o wiele lepszej jakości aniżeli te, w naszym kraju.

Należy jednak wiedzieć, że podróżując w Niemczech często możemy się natknąć się na różne remonty jezdni, a co się z tym wiąże utrudnienia w ruchu. Kiedy planujemy podróż, trzeba pamiętać, iż największe natężenie ruchu występuje w piątki oraz niedziele – co związane jest z rytmem pracy. Z uwagi na to, jeżeli jesteśmy zmuszeni do przemieszczania się w te oto dni, musimy przewidywać dłuższy czas dojazdu niż zwykle. Z kolei, jeśli chodzi o koszt takiej podróży, to głównie jest on zależny od środka transportu oraz rzeczywistej odległości, ale zwykle kwoty mogą się wahać pomiędzy 50 a 150 euro.

Celem obniżenia kosztów podróży, możemy zdecydować się na wspólne przejazdy, których oferty znajdziemy bez problemu na różnych serwisach internetowych.[/expand]